KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12756396
*
nr 1275 6396
Carl Einar Figge Fredriksson
(1887-1951), Sverige
Oljemålning, Badande kvinnor. Signerad, daterad -25. Olja på pannå, 24x30 cm
Carl Einar "Figge" Fredriksson, född 1887 i Värmland, död 1951 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 19:55:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/9 12:34:50
1
2.000 kr
16/9 17:47:34
2
1.600 kr
16/9 17:47:34
1
1.700 kr (Budbetjänt)
16/9 19:49:13
3
1.800 kr
16/9 19:49:13
1
1.900 kr (Budbetjänt)
16/9 19:49:43
3
2.000 kr
16/9 19:49:43
1
2.000 kr (Budbetjänt)
16/9 19:50:03
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Carl Einar Figge Fredriksson
Carl Einar "Figge" Fredriksson, född 1887 i Värmland, död 1951 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om Carl Einar Figge Fredriksson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: badande kvinnor olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50
*
Carl Einar Figge Fredriksson
Carl Einar "Figge" Fredriksson, född 1887 i Värmland, död 1951 i Stockholm, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Carl Einar Figge Fredriksson
nr 1275 6396
Carl Einar Figge Fredriksson
(1887-1951), Sverige
Oljemålning, Badande kvinnor. Signerad, daterad -25. Olja på pannå, 24x30 cm
Carl Einar "Figge" Fredriksson, född 1887 i Värmland, död 1951 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/9 12:34:50 | 1 | 2.000 kr |
16/9 17:47:34 | 2 | 1.600 kr |
16/9 17:47:34 | 1 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
16/9 19:49:13 | 3 | 1.800 kr |
16/9 19:49:13 | 1 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
16/9 19:49:43 | 3 | 2.000 kr |
16/9 19:49:43 | 1 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
16/9 19:50:03 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Carl Einar Figge Fredriksson
Carl Einar "Figge" Fredriksson, född 1887 i Värmland, död 1951 i Stockholm, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Carl Einar Figge Fredriksson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: badande kvinnor olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50